چربی سوزی شکم و پهلو در باشگاه

بسیاری از افراد از اندام خود راضی و بیشتر از نیم از آن ها از چربی شکم و پهلوی خود نا راضی هستند، و می خواهند از شر این چربی ها خلاص شوند. متخصصان ورزش بر این باورند، ورزش موضعی برای کاهش چربی بدن راه مناسبی برای چربی سوزی شکم و پهلو نیست با رعایت این سه اصل : زمان ، پشتکار و دانش می توان به ان دست پیدا کرد . ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با چربی دورشکم و پهلو آشنا و راه کار هایی برای مبارزه با این چربی های احشایی یا همان چربی های دور شکم ارائه دهیم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .

انواع چربی های شکم

چربی شکم علت و انواع مختلف دارد که در زیر به آن اشاره شده است :

چربی های پهلوی شکم

در این چربی در واقع فرد چربی شکم ندارد بلکه بیشترچاقی و چربی پهلو دارد . یکی از علت های تجمع چربی در این قسمت مصرف الکل می باشد، پس بهتر است مصرف الکل را حذف کنید، به جای آن مصرف ماهی و سبزیجات را افزایش دهید .

چربی استرسی

این نوع چربی در اطراف ناحیه شکم وجود دارد که بافت آن سفت است و هیچ گونه شلی و افتادگی در آن وجود ندارد. همانطور که از اسم آن می توان حدس زد، علت استرس مزمن می باشد.علت به وجود آمدن چربی استرسی مصرف زیاد قهوه، غذاهای ناسالم و روده تحریک پذیر می باشد .

 

چربی شکم بعد از بارداری

علت به وجود آمدن چربی بارداری می باشد که بعد از زایمان هم همچنان با فرد همراه است . در اکثر موارد بعد از گذشت زمان از زایمان قسمت اعظم آن از بین می رود، با کمک ورزش در خانه یا باشگاه می توانید از شر این چربی ها خلاص شوید. ورزش های مخصوص برای چربی سوزی شکم و پهلو در باشگاه کمک شایانی به شما کند.

بخوانید  ورزش در دوران قاعدگی

چربی زیر شکم

 در این نوع چربی در واقع شخص اندام لاغری دارد اما تجمع چربی زیر شکم وجود دارد .در بعضی از مواقع علت به وجود امدن آن انحراف ستون فقرات است.برای بهبود این وضعیت رژیم غذایی خود را از یکنواختی در بیاورید، ورزش های مخصوص چربی سوزی انجام دهید .

چه غذاهایی باعث به وجود آمدن چربی شکم وپهلو می شوند؟

مصرف نکردن نوشیدنی ها و غذا های حاوی شکر می توانند کمک کننده باشند، مصرف این نوع غذا ها نه تنها باعث افزایش وزن شده بلکه برای سلامتی بدن نیز مضر می باشند. فروکتوز در غذاهای حاوی شیرین کننده وجود دارد، که تاثیر این ماده بر بدن افزایش چربی ها ی شکم ، پهلو و حتی کبد می باشد . ماده دیگر گلوکز است که در شیرینی جات به میزان فراوانی وجود دارد . برای مثال در شکر هر دو ماده گلوکز و فروکتوز وجود دارد. باید بدانید مصرف بیش از حد این دو ماده موجب تولید چربی در بدن می شود .

نکته مهمی که باید بدانید تاثیر بد غذا های شیرین در کودکان بیشتر از رده های سنی دیگر است . پس سعی کنید مصرف هرگونه نوشیدنی شیرین و غذا های قندی را به حداقل و حتی به صفر برسانید. همچنین مصرف بیش از حد آبمیوه  نیز توصیه نمی شود زیرا آب میوه ها سرشار از قند می باشند و مصرف زیاد آن ها باعث افزایش چربی شکم و پهلو می شود.

بخوانید  تاثیر ورزش گروهی برسلامت

از بین بردن چربی شکم با ورزش بدنسازی

مصرف چه غذاهایی باعث از بین بردن چربی شکم و پهلو می شود ؟

مصرف پروتئین یکی از راه های از بین بردن چربی شکم است، مصرف آن برای ورزشکاران و بدنسازان توصیه می شود. پروتئین میزان متابولیسم بدن را افزایش می دهد ، باعث کاهش وزن  و تقویت عضله های بدن می شود. بهتر است ورزشکاران در میان وعده خود، پروتئین مصرف کنند، معمولا ورزشکارانی که پروتئین بیشتری استفاده می کنند شکم تخت تر و چربی کمتری دارند. پروتئین باعث افزایش هورمون سیری در بدن می شود، که باعث کاهش اشتهای فرد و احساس سیری می شود.

یکی دیگر از کاهش چربی شکم، فیبر می باشد. در نتیجه بهتر است مصرف فیبر را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. مصرف ماهی های پر چرب را فراموش نکنید، این ماهی ها دارای پروتئین و چربی‌های امگا ۳ هستند که چربی های احشایی را کاهش می دهند، بدن را در برابر بیماری ها و حتی بهبود بیماری کبد چرب محافظت می کنند .

تاثیرات ورزش های هوازی و قدرتی بر چربی های شکم و پهلو

طبق تحقیقات به عمل آمده یکی از مهمترین ورزش های برای کاهش چربی شکم و پهلو ورزش هوازی می باشد، که بسته به میزان دفعات و شدت انجام آن تاثیر گذاری آن روی بدن متفاوت است.

بخوانید  عضله سازی سریع بانوان

 هرچه میزان انجام آن بیشتر، میزان کاهش چربی نیز بیشتر می شود. ورزش های قدرتی نیز برای ساخت و حفظ توده های عضلانی توصیه می شود، اما ترکیب این دو ورزش هوازی و قدرتی  می تواند در کاهش چربی شکم و پهلو (چربی احشایی) موثر باشد .

از بین بردن چربی شکم با ورزش بدنسازی

یکی از روش های از بین بردن چربی شکمی ورزش بدن سازی است. البته باید در کنار ورزش بدنسازی یک سری اصول و قوانین نیز رعایت شود، زیرا این دو مکمل هم می باشند، د رواقع با رعایت تمرینات ورزشی، رژیم غذایی و ممارست در طول زمان می تواند به طرز عجیبی چربی های شکم و پهلو را از بین ببرد.با انجام تمرینات زیر و مداومت آن ها می توانید شکمی صاف وتخت تر داشته باشید :

  • کرانچ پا به حالت 90 درجه
  • زیر شکم قیچی
  • کرانچ معکوس
  • چرخش روسی
  • کرانچ دوچرخه
  • کرانچ قورباغه
  • پلانک

همه ورزش هایی که در بالا به آن اشاره شد به چربی سوزی ناحیه شکم کمک می کنند البته اگر به صورت اصولی و درست اجرا شوند یعنی انجام درست تمرین ورزشی، تعدادست ها، تعداد دفعات انجام آن در هر ست . شما با استفاده ازیک برنامه تمرینی زیر نظر متخصصان ورزشی می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید، برای دریافت برنامه ورزشی مخصوص کاهش چربی شکم و پهلو می توانید از کارشناسان متخصص ما در باشگاه بدنسازی بانوان پونک بهار کمک بگیرید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *