فانکشنال بانوان

ساعت کلاس های فانکشنال بانوان بهار

ورزش فانکشنال بانوان

یکی از شاخه های ورزش های فیتنس که در دنیای امروزه بسیار ترند شده است. ورزش فانکشنال بانوان یا فانکشنال ترینینگ است که بسیار پرطرفدار است. تمرینات فانکشنال استقامت و توان بدنی شخص را افزایش می دهد. شما می توانید با انجام ورزش فانکشنال قسمت زیادی از عضلات و ماهیچه های بدن خود را به حرکت در بیاورید. اگر شما هم می خواهید توان بدنی خود را افزایش دهید انتخاب تمرینات فانکشنال گزینه مناسبی است. با توجه به مشغله و کارهای سخت روزانه، افراد باید توان بدنی خود را بالا ببرند تا خود را برای انجام این فعالیت ها آماده کنند. با مطالعه مقاله باشگاه بانوان پونک درباره ورزش فانکشنال چیست؟ و آشنایی با تمرین و مزایای این ورزش آشنا می شوید.


تمرینات فانکشنال چیست؟

می توان گفت برای اولین بار تمرینات فانکشنال توسط متخصصان فیزیوتراپی مورد انجام قرار گرفت. فیزیوتراپ ها از این تمرینات برای توانبخشی بیماران خود استفاده می کردند و به بیماران خود حرکاتی شبیه به فعالیت های روزانه می دادند تا بتوانند راحت تر دوره نقاهت آسیب دیدگی و یا جراحی را پشت سر بگذارند.

حال مشاهده می کنید که تمرینات فانکشنال مختص بیماران کلینیکی نیست، توصیه کارشناسان ورزشی هم انجام این تمرینات است. این تمرینات شما را برای انجام فعالیت های روزمره قدرتمند می سازد. حرکاتی مانند:


  • قرار دادن اجسام در قفسه
  • حمل اشیاء خصوصا سنگین
  • نشستن و برخاستن از روی زمین
  • در آغوش گرفتن و حمل کودک

در تمرینات فانکشنال عضلاتی که در کارهای روزانه از آن ها استفاده می کنید مورد تمرین قرار می گیرند تا از پس انجام کارهای و فعالیت های روزانه خود ب بیایید و بدنی قوی تر داشته باشید. همچنین ورزش فانکشنال ضعف عملکردی و خطر آسیب دیدگی شما را کاهش می دهد و کیفیت زندگی شما را بالا می برد.


فانکشنال ترینیگ برای چه کسانی مناسب است؟

Functional training  برای همه افراد و با هر سنی مناسب است. چون این ورزش تأثیر بدی بر روی ساختار بدن ندارد می توان گفت همه افراد می توانند از آن بهره مند شوند. همچنین این ورزش برای کسانی که توانایی جسمی زیادی ندارند می تواند کمک کننده

باشد.

فانکشنال ترینیگ برای افراد مختلف از نظر سنی و جسمی متفاوت است. برای مثال این ورزش در افراد جوان موجب افزایش حجم و قدرت جسمی بدن آن ها می شود. برای افراد مسن تر با هدف انجام بهتر فعالیت های روزمره طراحی شده است. منظور از کار های روزانه مثل راه رفتن، تمرکز بر امور مختلف و … که افراد مسن به راحتی نمی توانند آن ها را انجام دهند. این ورزش کمک شایانی به افراد مسن برای انجام فعالیت های روزانه می کند تا بتوانند خودشان از پس کارهای خود بر بیایند. به همین دلیل ورزش فانکشنال ترینیگ یکی از بهترین ورزش ها برای افراد مسن می باشد.


فواید ورزش فانکشنال

فواید ورزش فانکشنال

در این قسمت از مطلب قصد داریم تا به شما آگاهی بیشتری نسبت به تمرینات فانکشنال بدهیم. در زی به چند مورد از فایده های ورزش فانکشنال اشاره می کنیم.


بهبود و افزایش عملکرد ورزشی

در بالا به این اشاره کردیم که ورزش فانکشنال عملکرد بدن را برای انجام فعالیت های روزانه بالا می برد. باید این نکته را اضافه کرد، با انجام این تمرینات می توان عملکرد ورزش کاران را افزایش داد، نیروی بدنی و آستانه خستگی ورزشکاران را بالا برد.


تناسب اندام

تمرینات فانکشنال بسیار جذاب و متنوع می باشند، همین امر موجب بالا رفتن انگیزه برای انجام ورزش می شود. چون برای تک تک اعضای بدن طراحی شده، همه اندام ها را درگیر و تقویت می کند، که کمک شایانی به داشتن اندامی زیبا تر و خوش فرم تر می کند. با انجام ورزش های مقاومتی، می توانید عضله سازی در بدن را شروع کنید. کلید داشتن اندام زیبا، عضله ساختن است.با بالا رفتن توده عضلانی در بدن و کاهش چربی می توانید اندام خوش فرم تری داشته باشید.


كاهش دردهای مفصلی

این ورزش برای افرادی که از درد های دائمی گردن، زانو، کمر و دیگر مفاصل رنج می برند بسیار ایمن و مفید می باشد. اگر درد شما به حدی است که نیاز به فیزیوتراپی داشته باشید و آن قدر که مشکل دارید که نمی توانید بدنسازی بانوان در پونک انجام دهید، می توانید از تمرینات فانکشنال بهره مند شوید. با انجام ورزش فانکشنال شما می توانید قدرت و ورزیدگی بدن خود را بالا ببرید و درد های مزمن را کاهش دهید.


وقت کم، اما بازده زیاد

نیازی نیست شما وقت زیادی برای تمرین های فانکشنال صرف کنید. با انجام این تمرینات در کوتاه ترین زمان بیشترین نتیجه را می گیرید. حتی شما می توانید برخی از تمرین ها را در بین کارهای روزمره خود انجام دهید. این ورزش به هماهنگی، تعادل، قدرت عضلانی، انعطاف پذیری و چابکی شما کمک می کند. همه این موارد موجب می شود شما تحرک بیشتر و سوخت و ساز بیشتری داشته باشید.


کاهش خطر آسیب دیدگی

عضلات و ربات ها از نقاطی هستند که بسیار آسیب پذیرند، تمرینات فانکشنال برای تقویت این نقاط  بسیار مؤثر است. این امر باعث می شود در طول تمرین با انجام حرکت نادرست به نقاط آسیب پذیر کمتر آسیب برسد. همچنین برای جلوگیری از آسیب های روزانه  کمک‌ زیادی می کند برای  مثال زمانی که شما می خواهید از جوی آب رد شوید، اگر پای شما روی سمت دیگر جوی درست پایین نیامد، دچار پیج خوردگی ، شکستگی یا در رفتگی نشود.

لیست بالا فواید مختصری از ورزش فانکشنال است، با اندکی تحقیق می توانید بفهمید که ورزش فانکشنال فیتنس چقدر برای سلامتی بدن مفید است.


سخن پایانی

شما می توانید تمرینات فانکشنال را در خانه و باشگاه انجام دهید. وسیله خاصی برای این تمرینات ضرورت ندارد. در خانه می توانید با دمبل، کش های مقاومتی و حتی بدون هیچ وسیله ای تنها با وزن بدن این ورزش ها را انجام دهید. در باشگاه این ورزش می تواند متنوع تر باشد و شامل فول بادی ، هیت، تمرینات عضلات مجزا و سیستم های دیگر باشد. مربی با توجه به آمادگی جسمانی هر فرد ورزش ویژه و مختص همان فرد را طراحی می کند. شما می توانید با ثبت نام در کلاس های فانکشنال ترینیگ باشگاه بانوان غرب تهران از این ورزش و مزایای آن بهره مند شوید.بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *