لاغری موضعی بانوان

ساعت کلاس های لاغری موضعی بانوان غرب تهران

لاغری موضعی بانوان

یکی ازقدیمی ترین چالش ها در تناسب اندام و تغذیه روش لاغری موضعی است. می توان گفت لاغری موضعی یکی از رویایی ترین اتفاق برای فردی است که افزایش وزن دارد . روشی که برای کاهش وزن در نقاطی از بدن مورد هدف قرار می گیرد لاغری موضعی است. به این صورت که با تمرینات خاص می توان چربی های که در یک نقطه از بدن جمع شده اند را کاهش داد. برای مثال تمرین لیفت پا موجب کاهش چربی دور ران و باسن می شود. یا تمرینات مربوط به شکم، باعث صاف و تخت شدن شکم می شود. در این مقاله فیتنس بانوان پونک به تعریف لاغری موضعی و برخی از نکات مربوط به لاغری موضعی خواهیم پرداخت.

 

لاغری موضعی چیست؟

معمولا چربی ها در همه جای بدن به طور مساوی تقسیم نمی شوند و بیشتر در نواحی شکم و پلو، باسن، ران، بازو و غبغب قرار دارند. در برخی از افراد به علت اضافه وزن و چربی بیش از حد در این نواحی به سراغ لاغری موضعی می روند. که لاغری موضعی به معنی آب کردن چربی و یا کوچک کردن قسمتی از بدن است. شاید انجام این کار سخت باشد، زیرا جربی های موضعی به راحتی از بین نمی روند، اما این کار غیر ممکن نیست. چاقی موضعی موجب می شود تناسب نیم تنه بالا و پایین وجود نداشته باشد. که این موضوع ممکن است فرد را دچار مشکل کند مثلا انتخاب لباس و ساز مناسب برای فرد مشکل باشد و انتخابش را محدود کند.

 

وظیفه بافت چربی در بدن چیست؟

مقدار و ضخامت چربی در هر قسمت از بدن متفاوت است برای مثال ضخیم ترین لایه در قسمت باسن و نازک ترین آن در پلک چشم وجود دارد. چربی و ضخامت زیر پوست مردان و زنان به هم متفاوت است. بافت چربی در کل قسمت های بدن وجود دارد و می توان گفت از نظر عملکرد و ساختار به عنوان یک ارگان واقعی است. بافت چربی وظیفه تامین انرژی بدن، تنظیم دمای بدن و حافظت از آن در برابر آسیب های مکانیکی را دارد. در افرادی که چربی نرمال دارند میزان چربی زیر پوست آن ها ۱۰ درصد از وزن کل بدن آن ها را تشکیل می دهد.

 

چاقی موضعی چگونه ایجاد می شود؟

علاوه بر عوامل ژنتیکی که بر چاقی فرد موثر است عامل دیگری وجود دارد که به صورت افزایش شیوع جهانی به این مشکل دامن زده است که نقش تغییرات محیطی است. که موجب افزایش وزن و چاقی افراد می شود. به طوری که اگر فرد زمینه ژنتیکی این فاکتور را داشته باشد تاثیرعوامل محیطی بر روی این افراد بیشتر اشت. چاقی موضعی ممکن است بر اثر عوامل ارثی، نشستن زیاد و طولانی مدت پشت میز، زایمان، نوع تغذیه و اختلالات هورمونی و عوامل دیگر ایجاد شود.  علت اصلی چاقی موضعی عدم تعادل انرژی بین میزان دریافت کالری و میزان مصرف کالری بدن می باشد. عواملی مانند محیطی و رفتاری فرد موجب بر هم زدن این تعادل می شود، مانند رژیم های کربوهیدرات های تصفیه شده، بی تحرکی، افزایش تعداد وعده های غذایی موجب ایجاد چربی موضعی می شود. عوامل محیطی مانند ، خواب ناکافی مصرف بیش از حد چربی های ترانس بالا، عوامل عفونی و افزایش یا کاهش قندی کربوهیدرات ها هستند. همه این موارد موجب تغییر اشتها و مشکلات متابولیک بدن می شوند. 

 

رژیم غذایی برای لاغری موضعی

همراه با داشتن تمرین و ورزش مناسب و داشتن رژیم غذایی می توانید به روند رسیدن به هدف شما را سرعت ببخشد. چون برخی از غذا ها و سبک زندگی امروزی تاثیر زیادی بر چربی های موضعی شکم و پهلو دارند. می توانید یک بشقاب کوچک انتخاب کنید و حجم کمتری از غذا را بکشید و با سرعت کمتری آن را میل کنید که می تواند به کاهش چربی اضافه در بدن کمک کند. شاید رژیم غذایی به طور کلی باعث کاهش وزن بدن شود اما تاثیر زیادی بر کاهش چربی های موضعی نداشته باشد. اما  با رعایت برنامه غذایی و داشتن تمرینات ورزشی تی ار ایکس بانوان پونک به از بین بردن چربی های اضافی بدن سرعت بیشتری بدهید.

مواد غذایی وجود دارند که می توانند روند درمان لاغری موضعی را تسریع ببخشند، مانند آووکادو، تخم مرغ، ماست، بادام، میوه ها، حبوبات مانند لوبیا و ماهی قزل آلا می باشند.

 

انواع روش لاغری

 

انواع روش لاغری

روش های مختلفی وجود دارد که به کاهش وزن و چربی قسمت های مختلف بدن کمک می کند. علاوه بر رژیم غذایی و داشتن تمرینات ورزشی روش های دیگر که شامل جراحی و غیرجراحی است، و به شخص کمک می کند تا به اندام ایده آل خود برسد.

لاغری موضعی با آر اف

لاغری موضعی با روش مزولیپولیز

لاغری موضعی با کویتیشن

لاغری موضعی با اندرمولوژی

لاغری موضعی با مزوتراپی

لاغری موضعی با طب سوزنی

ورزش برای لاغری موضعی

رژیم غذایی برای لاغری موضعی

لاغری موضعی بانون غرب تهران

 بسیار روش های مدرن دیگر وجود دارد که می توانند موجب از بین بردن چربی های اضافه و یا موضعی شوند.

 

ورزش برای لاغری موضعی

معمولا افراد دوست دارند بدنی خوش فرم و ایده آل داشته باشند، و در قسمت های ران، باسن، بازو و نواحی دیگر چربی اضافی آن را کاهش دهند. دست یافتن به این تغییر از طریق ورزش و رژیم مستلزم تلاش و زمان بیشتری است. محققان دریافتند که با ورزش به طور کلی موجب کاهش چربی بدن می شود و یک موضع خاص از بدن را هدف قرارنمی دهد. اما برخی از مطالعات این نتایج را رد می کنند. اما به طور کلی شواهد علمی نشان می دهد، کاهش چربی در یک قسمت خاص از بدن با ورزش کردن به تنهایی ممکن نیست. ولی می تواند به خوش فرم کردن آن قسمت از بدن کمک کند. بهترین تمرینات ورزشی برای کاهش چربی عبارتند از:

ورزش های هوازی

تمرینات تناوبی با شدت بالا

تمرینات ترکیبی

تمرینات کل بدن

 

سخن پایانی

روش های مختلف برای لاغری موضعی وجود دارد که به نوعی به شما کمک می کنند، اما این روش ها بدون ورزش مرتب و رژیم غذایی سالم دوام نخواهند داشت. با شرکت در کلاس های باشگاه بانوان غرب تهران می توانید چربی های احشایی خود را که خطرناک هم هستند از بین ببرید.   

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *