فیتنس بانوان

ساعت کلاس های فیتنس بانوان بهار

روز زوجبهار امینی17:00 تا 18:00
روز فردبهار امینی16:00 تا 17:00

به طور کلی بانوان برای فرم دهی و زیبا تر شدن اندام خود به سراغ ورزش های متنوعی می روند. ورزش فیتنس وزن را کاهش می دهد اما بیشترین هدفی که دارد برای تقویت و خوش فرم شدن اندام ها بوده. در تمریناتی که مربیان باشگاه بانوان بهار به شما می دهد بیشتر برای تقویت عضلات و اندام ها بوده، تمرین هایی مانند : حرکات کششی، تمرینات هوازی، استفاده کردن از وزن های. با این کار عضلات شما فرم زیبایی به خود می گیرند.

انجام دادن ورزش Fitness برای خانم ها موجب می شود که تراکم استخوان های آن ها افزایش پیدا کند. و از یک سری بیماری ها مانند : دیابت، کانسر روده و سینه، بیماری های قبلی و… آن ها را دور می کند.

کلا فرم ورزش فیتنس برای بانوان به این صورت بوده که از وزنه های سنگین استفاده نمی کنند، زیرا وزنه های سنگین برای کسانی است که می خواهند به عضلات حجم بدهند، اما فیتنس برای خوش فرم کردن عضله ها بوده.

مزایای ورزش فیتنس بانوان

آمادگی جسمانی بدن را بالا برده و قدرت عضله ها را بیشتر کرده

باعث می شود قلب خون بیشتری پمپاژ  کند که سبب شده فشار خون در طول عمر کمتر باشد

کاهش خیلی از بیماری ها

مفاصل، استخوان ها را تقویت می کند

کلسترول های خوب بدن را افزایش می دهد و به موازات کلسترول بد را کاهش

از افسردگی جلوگیری کرده

اکسیژن بدن را بیشتر کرده

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

حرکات اصلی و مهم فیتنس بانوان

حرکاتی مانند : پرس سینه، اسکوات، سلام و… به همراه بعضی حرکات کششی از اصلی ترین حرکات تمرینی فیتنس بوده. که در ادامه نحوه انجام آن ها را برای شما بازگو می کنیم. لازم به ذکر است که گفتن این حرکات مبنی بر درست زدن حرکات در خانه نیست، بلکه اگر اشتباهی صورت بگیرد و زیر نظر مربی نباشد ممکن است به مفاصل های شما آسیبی وارد کند. پس می توانید برای خوش فرم شدن با باشگاه بانوان بهار تماس حاصل فرمایید.

 

حرکت سلام فیتنس بانوان پونک

این حرکت را برای تقویت کردن عضلات پایین کمر، همسترینگ و عضلات سرینی انجام می دهند. برای اینکه این ورزش را انجام دهید باید پاها را به عرض شانه باز کرده و هالتر را پشت گردن خود بگذارید، و بعد به آرامی به سمت جلو خم شوید.

 

پرس سینه با دمبل

برای اینکه بخواهید این حرکت را انجام دهید باید روی میز پرس به پشت دراز بکشید و دمبل هایی که مربی برای شما در نظر گرفته را در دست بگیرید و تا روی سینه پایین بیاورید. در همین حین نیز تلاش کنید دمبل ها به همدیگر بچسبد.

 

حرکت کول با هالتر

تمرین هایی که برای کول در نظر گرفته شده برای بهتر شدن استایل شانه ها بوده. برای اینکه بخواهید این حرکات را انجام دهید باید پاها را به میزان عرض شانه باز کنید و هالتر را کمی بیشتر از عرض شانه ها در دست بگیرید و بعد به موازات سینه بالا بیاورید.

 

حرکت فیتنس اسکوات از جلو

این تمرین بیشتر روی ران ها وکشیدگی ستون فقرات متمرکز شده است تا عضلات ران ها، و کشیدگی پا ها را زیبا تر کند. برای انجام دادن این حرکت هالتر را روی شانه قرار دهید و کمر و گردن را صاف نگه دارید.

 

حرکت فیتنس اسکوات از بالای سر

همانطور که گفتیم حرکت اسکوات مخصوص تقویت عضلات پاها بوده اما اگر در زمان اجرا هالتر را بالای سر نگه دارید، بازوهای شما به چالش کشیده می شود. برای اطلاع راجب این حرکت می توانید سری به باشگاه بانوان در غرب تهران بزنید.

 

بدنسازی یا فیتنس کدام را انتخاب کنم؟

خیلی ها در زمان مراجعه به باشگاه این سوال را می پرسند، در جواب باید گفت اینکه برای شما چه رشته هایی مناسب است، به توده های بدنی شما بر می گردد. در ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. آیا اندام ایده آل می خواهید یا افزایش حجم عضلات را دوست دارید. بعد از اینکه تصمیم خود را گرفتید، نیاز به یک برنامه دارید، این برنامه را نیز هر کسی نمی تواند به شما بدهد. پس کار را به مربیان متخصص بهار بسپایرید و یک برنامه اصولی از آن ها دریافت کنید.

 مدیریت بهار امینی

 وحیده امینی(بهار) از سال 1387 به صورت تخصصی مربیگری را شروع کرده.

 

 

 

 مهارت های امینی

. کنترل ارزیابی ورزشکاران (از نظر توان بدنی و حرکات اصلاحی و درمانی)

. آموزش صحیح حرکات تمرینی و نحوه تکرار آن ها

. تعامل و ارتباط با ورزشکاران

. فن بیان

. تدریس و آموزش 

. برنامه ریزی و پیگیری

مدارک بهار امینی

. مدرک مربیگری ایروبیک

. مدرک مربیگری پیلاتس

. مدرک مربیگری فیتنس (گروهی و تخصصی)

. مدرک دفاع شخصی زیر نظر استاد فرماندهی 

. انواع سمینار های تغذیه و شناخت مکمل، برنامه تمرینی و...

سوابق

. فعالیت در مراکز دولتی (ستاد فرماندهی، استانداری و...)

. همکاری در تیم های حرفه ای کراس ترینینگ زیر نظر استاد مرتضی اویسی

. بیش از 13 سال سابقه مربیگری و 5 سال سابقه مدیریت و سالن داری

. دارای مقام های کشوری و استانی رشته های مختلف ورزشی

بهار امینی
بهار امینی
مدیریت بهار جیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *