بادی پامپ بانوان

ساعت کلاس های بادی پامپ بانوان بهار

 

ورزش بادی پامپ بانوان چیست؟

مطمئنا اگر اهل ورزش باشید، کلمه بادی پامپ برای شما آشنا و به گوشتان خورده است. این ورزش که یک ورزش گروهی است که از هیجان بالایی برخوردار و موجب کالری سوزی زیادی می شود. و از هالتر برای انجام تمرینات استفاده می شود که موجب سلامتی بدن و تناسب اندام طراحی می شود. می توان گفت در هر جلسه از کلاس بادی پامپ به طور متوسط موجب ۵۰۰سوزاندن  کالری که با مصرف زیاد اکسیژن همراه است.  ورزشی است که بیشتر مورد استقبال بانوان قرار گرفته است. در این رشته ورزشی که شامل تمرینات مقاومتی سبک می باشد در مدت زمان کوتاهی عضلات بدن شما قوی تر از قبل خواهد شد.  در این مقاله از بهترین باشگاه بانوان پونک قصد داریم  تا درباره ورزش بادی پامپ چیست؟ و معرفی این رشته ورزشی بپردازیم.

 

بادی پامپ body pump  چیست؟

یکی از زیر مجموعه های ورزش ایروبیک بادی پامپ است. در مقاله قبلی ایروبیک بانوان پونک  به شرح آن پرداختیم. ورزش بادی پامپ یک روش هیجان انگیز و جدید برای داشتن اندام ایده آل است. امروزه این ورزش به صورت فراگیر و در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است. بادی پامپ به عنوان یک ورزش برای همه افراد با سطح های مختلف قدرت بدنی و تناسب اندام در نظر گرفته می شود. این ورزش که مبتنی بر هالتر است ، طوری طراحی شده تا برای تناسب اندام، باغری و بالا بردن قدرت بدنی صورت بگیرد. این برنامه تمرینی ترکیب موسیقی های انگیزشی و مربیان با نشاط و خارق العاده، حرکت هایی که اثبات علمی دارند، و برای رسیدن به هدفتان می باشد. ورزش بادی پامپ، یک ورزش قدرتی و هوازی است، با انجام تمرینات آن چربی های اضافه بدن می سوزد. و با استفاده از هالتر و دمبل و تمرینات مداوم، عضلات شکم به بهترین شکل  و فرم خود می رسد و تقویت می شود.

 

مزایای ورزش بادی پامپ

به طور کلی می توان به فواید ورزش بادی پامپ تقویت عضلات، کالری سوزی، تقویت و پرورش عضلات شکمی و انعطاف پذیری بدن نام برد. حجیم و بزرگ بودن عضلات دلیلی بر قوی بودن آن ها نیست. با بادی پامپ، می توانید عضلاتی نیرومند داشته باشید بدون آن که عضلات شما بیش از اندازه بزرگ و‌ حجیم شود. همچنین می توانید سوخت و ساز بدن را بالا ببرید. با انجام تمرینات آن بدون آن که به بدن فشار زیادی وارد کنید، عضلاتی نیرومند و خوش فرم پدید آورید. از سفت و خشک شدن عضلات جلوگیری می کند و موجب انعطاف پذیری بیشتر آن ها می شود. ضربان قلب افزایش پیدا می کند و اکسیژن رسانی به عضلات و دیگر قسمت های بدن با شدت بیشتری صورت می گیرد. که این عمل تاثیر مثبت بر همه قسمت های بدن و انعطاف پذیری آن در پی خواهد داشت.

 

انواع کلاس های بادی پامپ

ورزش بادی پامپ انواع مختلفی دارد که با توجه به تجربه، وضعیت بدنی و علاقه خود آن را می توانید انتخاب کنید. در زیر به زیر شاخه های ورزش بادی پامپ اشاره می کنیم.

بادی اتک

بادی بالانس

بادی کامبت

بادی جم

بادی استپ

بادی وایو

باشگاه ها انواع این کلاس ها را برگزار می کنند. شما با توجه به توانایی بدن و اهدافتان می توانید مناسب ترین آن را انتخاب و در کلاس های آن شرکت کنید.

 

فواید ورزش بادی پامپ بر عضلات شکم

عضلات شکم شما از امعا و احشای شما محافظت می کند. پس اگر فشار زیادی به این ناحیه وارد شود، احتمال آسیب آن زیاد است. بنابر این داشتن عضلات قوی شکمی باعث جلوگیری از بروز این مشکلات می شود. مطمئنا با داشتن عضلات شکمی قوی تر اندام زیبا تری خواهید داشت. ستون فقرات به تنهایی نمی تواند از تنه شما محافظت کند. چون عضلات شکم شما به عنوان عضله مرکزی به شمار می آید و از تنه شما محافظت می کند، نقش مهمی دارد. در زمانی که قسمت مرکزی بدن قوی نباشد نیز احتمال دچار به کمر درد نیز وجود خواهد داشت. با ورزش بادی پامپ می توانید ناحیه عضلانی شکم خود را تقویت کنید.

 

در ورزش بادی پامپ چقدر کالری می سوزانیم؟

کالری مصرفی روزانه به میزان فعالیت شما بستگی دارد و میزان مصرف مورد نیاز بدن بین ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ می باشد. پس اگر می خواهید وزن کم کنید و کالری سوزی داشته باشد، می توانید میزانی از کالری خود را با ورزش بادی پامپ بسوزانید. این را باید در نظر بگیرید که روند کاهش وزن تدریجی خواهد بود. هر جلسه از کلاس بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است که برای سوزاندن زیاد کالری کافی است. در یک جلسه از کلاس بادی پامپ بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ کالری سوزانده می شود. که این مقدار از کالری مصرفی به شدت حرکات تمرین نیز بستگی دارد. هر چه قدر میزان سوخت کالری بیشتر باشد روند کاهش وزن نیز افزایش پیدا می کند.

 

آیا بادی پامپ برای کاهش وزن مناسب است؟

با تمرینات مداوم همراه با وزنه می توان کالری سوزی عالی و عضلات مناسبی داشت. بعد از هر تمرین عضلات خود را بازیابی می کنند، سرعت سوخت و ساز یا متابولیسم بدن افزایش می یابد. در نتیجه، تا یه مدت پس از انجام ورزش بادی پامپ ، روند کالری سوزی ادامه دارد. در نتیجه با انجام تمرینات بادی پامپ علاوه بر کالری سوزی زیاد در حین تمرین موجب ادامه داشتن این روند در زمان بازیابی بدن می شود.

در هر جلسه از تمرین بادی پامپ هر فرد با تکرار حرکات تمرین با ریتم موسیقیرهماهنگ می کند. در ابتدا مربی با حرکات سبک و مناسب با دمبل بدنتان را گرم می کند و شما را برای انجام تمرینات شدیدتر آماده می کند. پس از آن با انجام تمرینات شدید هوازی به کمک هالتر و دمبل تمرینات را ادامه می دهد. که هر قسمت از عضلات بدن درگیر می شود. عضلاتی مانند شانه، شکم، قفسه سینه و پشت در گیر فعالیت می شوند. این تمرینات و حرکات باعث می شود بیشترین کالری را بسوزانید و همچنین می توانید قسمت های مختلف بدنتان را تقویت کنید. شما می توانید با کمک گرفتن از متخصصان ورزشی باشگاه بدنسازی بانوان پونک به هدف خود که تناسب اندام و کاهش وزن است نزدیک تر و به آن برسید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *